Törökország nem engedi át az Ukrajnának küldött brit aknaszedő hajókat
A török vezetés a Montreux-i Egyezményre hivatkozik.
A török vezetés a Montreux-i Egyezményre hivatkozik.
A katonai szövetség főtitkára szerint a nyári washingtoni csúcson már ott lehet Svédország is.
Pénteken hatolt be egy orosz robotrepülőgép a lengyel légtérbe, a külügyminisztérium magyarázatot vár.
Az ukrán Nemzeti Korrupciómegelőzési Ügynökség hozta nyilvánosságra még tavaly, hogy a volt ukrán elnök százmilliókat kapott a magyar Pénzügyminisztériumtól. A listát végignézve az derül ki, hogy Porosenko kamat és kötvény kifizetése jogcímen jutott az összegekhez. Más országoktól is kapott ugyanilyen jogcímen pénzt. A kormány a DK feljelentésének hírére reagálva azt írta: Porosenko értékpapírokat és kötvényeket vásárolt.
Orosz adatok szerint a szombati támadásában 24 belgorodi vesztette életét és több mint százan sérültek meg.
Az ukrán hadsereg közlése szerint több várost is támadás ért január 1-én.
A szigetország eddig több mint kétezermilliárd forintnyi katonai támogatásra vállalt kötelezettséget Ukrajna számára.
Oroszországban is vannak olyan nyugati vagyonelemek, amelyeket el tudnak kobozni, ha a nyugati országok elkobozzák a befagyasztott orosz vagyonelemeket.
A háború kezdete óta 110 milliárd dollárt küldött a Biden-kormányzat Zelenszkijnek.
Miért maradt el az ukrán áttörés? Meddig állhat ki a Nyugat Benjamin Netanjahu Izraelje mellett? Valóban meggyengült-e a Nyugat? Mire készül Kína 2024-ben? Mi az, ami biztosan bekövetkezik, ha Trump visszatér? Mindezekre válaszoltunk globális geopolitikai évzáró podcastunkban.
A területfejlesztési miniszter interjúban kelt ki Ukrajna EU-tagsága ellen, de beszélt arról is, hogy könnyű akkor megtalálniuk a tagállamoknak a közös nevezőt, amikor gyarapodás van, hanyatlás esetén jóval nehezebb.
A tábornok bírálta a behívó hivatalok munkáját, a mozgósítás tempóját. Közben az ukrán parlament előtt van a tervezet, amely 27-ről 25 évre csökkenti a mozgósítható férfiak életkorát.
Az izraeli miniszterelnök három, egyelőre teljesíthetetlennek tűnő feltételt szabott ahhoz, hogy véget vessenek a háborúnak a Gázai övezetben. Nemzetközi sajtószemlénkben előkerülnek a világ vezető lapjainak, szerkesztőinek értékelései 2023-mal, valamint reményei és félelmei is 2024-el kapcsolatban.
Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter azt közölte Putyinnal, sikerült jelentősen nyugat felé szorítaniuk az ukrán tüzérséget, hogy hatékonyabban tudják védeni Donyeck városát.
A 28 éves orosz újságíró, Aleszja Marahovszkaja a háború kitörése után hagyta el hazáját, miután kollégáival rájöttek, Oroszország Ukrajna ellen indított támadása nemcsak a szomszédos országra, hanem Vlagyimir Putyin kritikusaira is minden korábbinál nagyobb veszélyt jelent. Az orosz törvények alapján az orosz és angol nyelven is megjelenő Important Stories szerkesztőségét és személy szerint az újságírókat is “külföldi ügynöknek” nyilvánították, azt hitte, ennél sokkal rosszabb már nem lehet. Prágába költözött, úgy gondolta, az Európai Unión belül legalább biztonságban lesz, odáig talán nem ér el a Kreml keze. Aztán egyszer csak online kezdték üldözni.
Az ukrán légvédelemnek 14-et sikerült leszednie.
Donald Trump élesen fellép Kína ellen, miközben a magyar kormány egyre jobban összebarátkozik a kínaiakkal. Ez az American Spectator szerint konfliktust is jelenthet, ha Trump jövőre visszatér az Egyesült Államok élére.
A Nyugat bénázása Kína szemében is a gyengeség jele lehet.
Ez nem csak a katonák morálját rombolja, de a felszerelések is veszélyben vannak.